שאלות נפוצות

כאמור, אנו התייחסנו לשינויים הצפויים במבנה הבחינה כבר בינואר 2017.

עידכנו אתכם, הסטודנטים, בדבר השינויים הצפויים בבחינה, עידכנו את הספרים ואת תלמידי הקורסים שלנו, כתבנו שאלות חדשות  –  שאלות שכללו נתונים כספיים, בהם הסטודנטים נדרשים לנתח ולהבין את המידע הכלול בהם לצורך ביצוע הביקורת והוספנו שאלות עומק בנושאים רבים הקשורים לתכנון הביקורת.

אנחנו ממשיכים לפתח ולשכלל את שיטות הלימוד שלנו, אנחנו משקיעים מאות שעות בפיתוח הספרים, הקורסים, אתר האינטרנט הייחודי שלנו, ובכתיבת שאלות עומק ושאלות מחשבה חדשות על מנת להביא את הסטודנטים שלנו לרמת המוכנות הגבוהה ביותר לבחינת המועצה!

נמשיך להיות חוד החנית של לימודי הביקורת בארץ, נמשיך להוביל בביצוע שינויים, פיתוח והתאמת שיטות לימוד וכלי למידה מתקדמים, נמשיך לזהות מגמות ושינויים הרבה לפני שהם מתרחשים ונמשיך להכשיר את דור העתיד של רואי החשבון  לאתגרים העומדים בפני רואה החשבון המודרני.

 

 

הבחינה הייתה שונה באופן משמעותי מבחינות קודמות. הבחינה דרשה הבנה מעמיקה של מתודולוגיית הביקורת, כללה מס' רב של שאלות שבהם נכללו נתונים כספיים. הסטודנטים נדרשו להבין את המידע הכלול בשאלות, לנתח אותו ולפתח מענה ביקורת הולם. היו יותר שאלות עומק ולא חזרו על שאלות משנים קודמות.

 

 

כפי שפרסמנו בינואר 2017, לגבי שינויים הצפויים במבנה בחינות המועצה, מועצת רואי החשבון פרסמה קול קורא לאיתור כותבים חדשים לבחינות המועצה, כתוצאה מביקורת שנשמעה על כך שהשאלות בבחינה חוזרות על עצמן ולא מספיק מורכבות.

שינויים צפויים בשני שלבים: שינוי בשלב המיידי –  ברמת המורכבות וסגנון השאלות, כפי שהיה בבחינת המועצה בביקורת במועד קיץ 2017 ושינויים בטווח הארוך – מעבר לבחינות ממוחשבות.

 

כן, יש מה לעשות ועל כך יעידו סטודנטים אשר השתתפו בקורסים שלנו!

בקורסים של מיומנות, אנו שמים דגש על שלושה  היבטים מהותיים כדי שתוכלו לעבור את הבחינה:

  1. ביסוס הידע התיאורטי;
  2. השגת הבנה של מתודולוגיית הביקורת;
  3. מתן כלים לכתיבה מיטבית של התשובות;

מהניסיון שלנו, דפוס הכתיבה של סטודנטים חוזר על עצמו, גם סטודנטים שלמדו את החומר שוב ושוב נכשלים משום שהם חוזרים על אותן שגיאות!

 

לנו במיומנות ניסיון רב בהכנת סטודנטים לבחינת המועצה בביקורת, אנו ניתן לך כלים שיעזרו לך לכתוב תשובה מיטבית שתזכה אותך במלוא הניקוד!

הקורס המקיף מיועד לך!

 

בקורס אנו מתחילים ממש מהתחלה – ביסוס הידע התיאורטי, פיתוח חשיבת הביקורת, מתן כלים לכתיבת בחינה, תרגול החומר וספרי לימוד המרכזים את כל החומר הנחוץ לבחינה .

הקורס המקיף של מיומנות מיועד לסטודנטים הלומדים באופן עצמאי. במסגרת הקורס אנו עוברים על כל החומר הדרוש לבחינת המועצה. כמו כן, הסטודנטים מקבלים ספרים שבהם כל החומר התיאורטי ותרגול עם פתרונות של רו"ח ארז כהן. סטודנטים הלומדים עצמאית, יקבלו בקורס מסגרת ללימודים, הכוונה והכנה מלאה לבחינה!

סטודנטים רבים משננים את החומר בע"פ ולא שמים דגש על הבנת מתודולוגיית הביקורת, לכן, בשעת הבחינה מתקשים לנתח את החומר ומתקשים להתמודד עם שאלות מורכבות.

בנוסף, לעיתים קרובות אנו מבחינים בפער גדול בין הידע התיאורטי של הסטודנט לבין יכולתו להביאה לידי ביטוי בזמן כתיבת הבחינה.
אנו במיומנות שמים דגש על ביסוס הידע התיאורטי כדי שתקבלו כלים טובים ותוכלו להתמודד עם כל סוגי השאלות בבחינה. בנוסף, אנו מלמדים את הסטודנטים כיצד לענות בצורה טובה ונכונה על השאלות בבחינה באופן שימקסם את הניקוד המגיע בגינה.

הקורס מיועד לסטודנטים שנכשלו בבחינת המועצה בציונים גבוהים וכן לסטודנטים שסיימו את שנת ההשלמה ומבקשים לחזק את ידיעותיהם, לשפר את יכולת כתיבת התשובות שלהם, להתמודד באופן יעיל עם הכמויות הגדולות של החומר, לקבל עדכונים וטיפים חשובים לקראת הבחינה.

בקורס המקוצר תקבלו כלים פרקטיים לקראת הבחינה – הבנת מתודולוגיית הביקורת, מתן כלים לכתיבת הבחינה, דגש בנושאים בהם סטודנטים מאבדים ניקוד רב, דגש בנושא ביקורת מערכות מידע, פתרון שאלות לדוגמא, מיקוד והכוונה.

בשנים האחרונות אחוז המעבר בביקורת עומד על ממוצע ארצי של 50%-60%.

 

אנו במיומנות חושבים שזוהי לא גזירה משמים ובאמצעות הכנה טובה ונכונה של הסטודנטים אתם יכולים לעבור!!

 

המרצה – רו"ח ארז כהן בעל ניסיון עשיר בהכנת סטודנטים לבחינת המועצה בביקורת, כותב ערעורים לבחינת המועצה בביקורת, מאמרים וספרים. מלמד באוניברסיטת חיפה, בקורסי הכנה פרטיים ובסדנאות הכנה במשרדים הגדולים. פיתח שיטת לימוד וספרים אשר מסייעים למאות סטודנטים בעשור האחרון לעבור את בחינת המועצה בביקורת.

 

שיטת הלימוד כוללת התייחסות למרכיבים הבאים:

 

ביסוס הידע התיאורטי – דגש על הבנת החומר באמצעות הרצאות וספרי לימוד ותרגול;

 

מתן כלים לכתיבת בחינה – כתיבה שמטרתה למקסם את שיעור הניקוד בגין רמת ידע נתונה;

 

משוב אישי – הערות ספציפיות לבחינה שלך;

 

ניסיון רב – בהכנת סטודנטים לבחינת המועצה בביקורת;

 

יחס אישי  – רגישות והתחשבות בכל תלמיד בהתאם למצבו;

 

ספרי לימוד אשר מתמצתים את החומר ונותנים דגש לנושאים החשובים;

 

מיקוד והכוונה – במסגרת הקורסים תקבלו הכוונה ללימוד נכון ומועיל לבחינה;

 

מגוון קורסים – אנו מציעים לכל תלמיד קורס בהתאם לצרכיו –  קורס הכנה מקיף וקורס הכנה מקוצר שמטרתם לתת מענה לקהל מגוון של סטודנטים;

 

עדכונים ודגשים – הקורסים של מיומנות מתעדכנים לפני כל מועד של בחינת מועצה. אתם יכולים להיות בטוחים שתכנית הלימודים וספרי הקורס כוללים את כל העדכונים והחידושים.

 

טיפים – במסגרת הקורסים תקבלו עשרות טיפים ללימוד נכון, כתיבה נכונה, נושאים חמים ועוד…

  • לסטודנטים שנכשלו בבחינה;
  • לסטודנטים שעבר זמן רב מאז למדו את החומר במוסד הלימוד שלהם;
  • לסטודנטים הלומדים שנה ד' באופן עצמאי;
  • לסטודנטים הלומדים בשנת השלמה המבקשים לשפר את הידע ואת יכולת כתיבת התשובות שלהם, כהכנה לבחינות הפנימיות במוסדות הלימוד השונים וכהכנה לבחינת המועצה;

הספרים משמשים את הסטודנטים בשנת ההשלמה כחומר עזר להבנת החומר וכהכנה לבחינות הפנימיות וכן כספרי הכנה לבחינת המועצה בביקורת.

ייחודם של הספרים שלנו שהם ספרי לימוד ותרגול המרכזים את כל החומר הנחוץ לבחינה. אין צורך לחפש חומר נוסף. הספרים כוללים תמצית ודגשים בכל אחד מהנושאים הנדרשים לבחינה, מגוון שאלות ופתרונות והם ידידותיים לסטודנט. הספרים מתעדכנים לפני כל בחינת מועצה.

משוב אישי הינו מפגש אישי בין רו"ח ארז כהן לבין הסטודנט. בפגישה תקבל התייחסות ספציפית לפתרון הבחינה שלך –  התייחסות לנקודות החולשה שלך, חוות דעת על מידת השליטה בחומר והמלצות כיצד לשפר את הכתיבה. כמו כן, תינתנה המלצות לביצוע לצורך השגת שיפור משמעותי בציון.

 

מודעות לכתיבה לא נכונה של תשובה היא המפתח לשינוי, שיפור והצלחה!